Urdhri i fundit: Të gjitha institucionet arsimore, publike e private, mbyllur deri në fund të pandemisë (FOTO)

Publikuar tek: aktualitet, më 16:07 01-04-2020 Urdhri i fundit: Të gjitha institucionet arsimore, publike e private, mbyllur deri në fund të pandemisë (FOTO)

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu, ka shfuqizuar urdhrin e mëhershëm për mbylljen e institucioneve arsimore, deri në 3 prill të këtij viti.

Ky urdhër është zëvendësuar sot me një urdhër të ri, ku vendoset që të gjitha institucionet arsimore, publike e private, do të qendrojnë të mbyllura deri në fund të pandemisë.

5e849a6962971shkollatt.jpg

Urdhri i parë ishte më 9 mars për mbylljen e shkollave me dy javë, pra deri më 23 mars, ndërsa urdhri i dytë e shtyu afatin e tyre deri më 3 prill. 

5e849c61f3d293_prilli.jpg

Mësimi, nën drejtimin e Ministrisë së Arsimit është duke u zhvilluar online, megjithëse ka ende problematika në disa zona ku nuk ka akses në internet.

Lexo edhe: Firmoset urdhri: Ja deri kur shtyhen operacionet kirurgjikale të planifikuara në QSUT dhe Sanatorium (FOTO)

Lexo edhe: ZYRTARE, VENDIMI i ri i qeverisë: Ja deri kur do qëndrojnë mbyllur baret, restorantet dhe hotelet

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0089759826660156
array(1) { ["section"]=> string(112) "urdhri-i-fundit-te-gjitha-institucionet-arsimore-publike-e-private-mbyllur-deri-ne-fund-te-pandemise-foto-200941" }