Urdhri i Ministrisë: Të mbyllen çerdhet, kopshtet e shkollat. ARSYEJA ALARMANTE

Publikuar tek: aktualitet, më 10:01 03-01-2017 Urdhri i Ministrisë: Të mbyllen çerdhet, kopshtet e shkollat. ARSYEJA ALARMANTE

Ministria e Shëndetësisë ka urdhëruar mbylljen e të gjitha çerdheve, kopshteve e shkollave në datat 4, 5, 6 dhe 7 janar.

Ky urdhër vjen si masë parandalimi për përhapjen e gripit që sipas specialistëve po rrezikon seriozisht shëndetin e fëmijëve.

Ministria synon të vendosë kështu situatën alarmante nën kontroll ndaj ka urdhëruar që përgjatë gjithë këtyre ditëve, çerdhet, kopshtet e shkollat të qëndrojnë mbyllur.

Gjithashtu, ISHP po kujdeset të japë rekomandime për higjienën e kontrollin e infeksioneve. Mjeti më i mirë për të parandaluar përhapjen, bën me dije ministria e Shëndetësisë është vaksinimi.

urdh.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Dalin pamjet e tmerrit nga aksidenti në Shkodër, vdiqën dy persona
Dy adoleshentët hyjnë në zyrën noteriale dhe vjedhin paratë, policia i kërkon »
Article Logic
Execution time: 0.0098469257354736
array(1) { ["section"]=> string(82) "urdhri-i-ministrise-te-mbyllen-cerdhet-kopshtet-e-shkollat-arsyeja-alarmante-64478" }