Ushington ngrihet në protestë kundër Trump: Ti nuk je presidenti ynë

Publikuar tek: bota, më 08:15 13-01-2017 Ushington ngrihet në protestë kundër Trump: Ti nuk je presidenti ynë

Mijëra demonstrues pritet të protestojnë në Uashington javën e ardhshme kundër inaugurimit të Presidentit të Shteteve të Bashkuara Donald Trump, njoftuan organizatorët e protestës.

Siç raporton Reuters, protestuesit do të përpiqen shumë pjesë të qytetit. Po ashtu, në shumë qytete të Amerikës ka pasur protesta pas fitores së republikanit Tramp.

Donald Trump do të marrë postin e presidetit të SHBA-së më 20 janar.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011574029922485
array(1) { ["section"]=> string(73) "ushington-ngrihet-ne-proteste-kunder-trump-ti-nuk-je-presidenti-yne-65378" }