Ushqime të prera në formë kubike, foto e ditës në internet

Publikuar tek: bota, më 18:31 26-04-2016 Ushqime të prera në formë kubike, foto e ditës në internet

Dy artistë gjerman Lernert dhe Sander kanë gjetur një mënyrë të re për të krijuar vepra arti me ushqime të ndryshme.

Një prej fotografive të artit të tyre që po mahnit vizualisht internetin është përgatitur nga 98 ushqime të pa përpunuara por të prera në mënyrë perfekte në formën e kubit. Një grup njerëzish në internet madje kanë marrë mundimin për t’i identifikuar të gjitha.

cubes_2.jpg

Klikoni fotot për t'i zmadhuar

{gallery}gty{/gallery}

food-cubes-raw-lernert-sander-volkskrant-9.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Ky është “Fshati” që Agjencia Hapësinore Europiane do ndërtojë në Hënë (Foto)
Qeni vrapon 380 kilometra për tu kthyer te pronarët e tij të vjetër »
Article Logic
Execution time: 0.011848926544189
array(1) { ["section"]=> string(63) "ushqime-te-prera-ne-forme-kubike-foto-e-dites-ne-internet-38757" }