Ushtarët shqiptarë në Zvicër pozojnë sërish me flamurin shqiptar

Publikuar tek: bota, më 14:42 08-04-2015 Ushtarët shqiptarë në Zvicër pozojnë sërish me flamurin shqiptar

Një grup ushtarësh shqiptaro-zvicerianë, gjashtë djem dhe një vajzë, kanë postuar në rrjenit social facebook një fotografi ku shihen duke pozuar me uniformat dhe armët ushtarake duke shpalosur një flamur shqiptar.

Fotografia e realizuar në një tren , nuk ka mundur ti shpëtojë edhe kësaj here polemikave, ku një officer zvicerian në anonimat, shprehet se nuk është e drejtë të pozosh me flamurin e një vendi tjetër ndërkohë që mban uniformën ushtarake të Zvicrës.

Por sipas tij, është normale që zivcerianët me prejardhje të huaj të ruajnë rrënjët e tyre, transmeton “albinfo.ch”

“Kur dikush bart uniformën zvicerane, flamuri ynë është i vetmi , që ne duam ta shohim. Të gjithë flamujt tjerë s`kanë çfarë kërkojnë aty”, ka thënë zëdhënësi i ushtrisë Christoph Brunner.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.015731811523438
array(1) { ["section"]=> string(69) "ushtaret-shqiptare-ne-zvicer-pozojne-serish-me-flamurin-shqiptar-8155" }