Ushtari amerikan lufton talebanët, e zënë 4 plumba por filmon gjithçka me “GoPro” (Video)

Publikuar tek: bota, më 15:27 14-07-2016 Ushtari amerikan lufton talebanët, e zënë 4 plumba por filmon gjithçka me “GoPro” (Video)

Një ushtar amerikan plagoset rëndë teksa lufton kundër talebanëve në Provincën Kunar të Afganistanit.

Pamjet filmike tregojnë momentin kur ushtari i përgjigjet zjarrit që vjen nga ana tjetër e kodrës me një armë M203 me granatë hedhëse, por rrezikon së tepërmi kur vendos të zbresë i vetëm shpatin e malit pa terren të përshtatshëm për tu fshehur.

Në një moment atë e zënë plumbat ndërsa gjithçka është rregjistruar nga kamera e montuar në trupin e tij.

“U qëllova katër herë. Kamera e helmetës doli jashtë funksionit dhe zbrita i vetëm poshtë malit. Një plumb qëlloi granatë hedhësen dhe amra më iku nga duart. Kur e mora sërish ishte funksionale por granatë hedhësja nuk punonte më”, tregon ushtari që mundi t’i shpëtojë vdekjes falë ndërhyrjes së shokëve.

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Ayrault: Britania emëroi një gënjeshtar si ministër të Jashtëm
Vajza e gjyqtarit të vrarë nga "Cosa Nostra", akuza direkte “burrave të shtetit”: Babai im u vra dy herë »
Article Logic
Execution time: 0.01173210144043
array(1) { ["section"]=> string(90) "ushtari-amerikan-lufton-talebanet-e-zene-4-plumba-por-filmon-gjithcka-me-gopro-video-46590" }