Ushtari vret dy shokë dhe oficerin, plagos disa të tjerë

Publikuar tek: bota, më 16:16 29-09-2017 Ushtari vret dy shokë dhe oficerin, plagos disa të tjerë

Një ushtar ka hapur zjarr mbi shokët e tij duke vrarë dy ushtarë të tjerë dhe një oficer gjatë stërvitjes në lindjen e largët të Rusisë.

Incidenti i rëndë ka ndodhur në Belogorsk, në rajonin Amur, ku ushtari qëlloi për vdekje dy shokët e tij, vrau një oficer dhe plagosi disa të tjerë përpara se të rrëmbente një automatik dhe të largohej nga vendngjarja.

Mediat ruse raportojnë se ushtari është ende në arrati.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011790990829468
array(1) { ["section"]=> string(61) "ushtari-vret-dy-shoke-dhe-oficerin-plagos-disa-te-tjere-94173" }