Ushtarja 22-vjeçare amerikane fotografon vdekjen e saj

Publikuar tek: bota, më 15:35 04-05-2017 Ushtarja 22-vjeçare amerikane fotografon vdekjen e saj

Një ushtare e re amerikane ka kapur në lenten e aparatit të saj shpërthimin që mori pesë jetë, përfshi edhe të sajën.

22-vjeçarja Hilda I. Clayton vdiq teksa po mësonte parimet e dokumentimit të luftës, diçka ku ajo shkëlqeu si fotografe lufte.

Ajo u vra së bashku me fotografin ushtarak afgan që po stërvitej dhe tre ushtarë të Ushtrisë Kombëtare Afgane, kur një tub mortaje shpërtheu gjatë stërvitjes së përbashkët të trajnimit në korrik të vitit 2013, shkruan Newsbomb.al.

Imazhi i kapur nga Clayton ngrin momentin fatal - shkëmbinjtë godasin dhe flakërimi i portokallijtë i shpërthimit kalon përmes qiellit blu të Afganistanit.

ert4thhhdegdfgdfg.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Tronditet mbretëria angleze, Princi Philip merr një vendim të papritur
Kandidatja për presidente e Francës sulmohet me breshëri vezësh nga protestuesit »
Article Logic
Execution time: 0.011399984359741
array(1) { ["section"]=> string(60) "ushtarja-22-vjecare-amerikane-fotografon-vdekjen-e-saj-77472" }