Ushtria angazhohet për të ndërtuar urën që lidh fshtrat e Dropullit

Publikuar tek: kulture-art, më 20:05 30-07-2017 Ushtria angazhohet për të ndërtuar urën që lidh fshtrat e Dropullit

Rajoni i Dropullit, është i njohur për fshatrat e tij të shkëputur nga njëri tjetëri, kjo për shkak edhe të terrenit tejet të thyer malor.

Një nga problemet më të mëdha që ka komuniteti në këtë zonë është mungesa e komunikimit dhe më saktë e urave që e lidhin atë me pjesën tjetër të vendit. Për të ndihmuar sadopak në përmirsmin e kësaj gjendje, Ministria e Mbrojtjes është angazhuar të ndërtojë një urë në fshatin Hllomo, që do të ndihmojë në lidhjen e fshatrave të kësaj zone. Ura do të jetë e gjatë 33 metra dhe është e gjitha një konstruksion metalik.

Më poshtë foto të urës, të publikuara nga ministrja e Mbrojtjes Mimi Kodheli:

Screenshot_17.jpg

Screenshot_18.jpg

Screenshot_15.jpg

Screenshot_16.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.023142099380493
array(1) { ["section"]=> string(73) "ushtria-angazhohet-per-te-ndertuar-uren-qe-lidh-fshtrat-e-dropullit-87827" }