Ushtria egjiptiane vret liderin e ISIS bashkë me 45 terroristë

Publikuar tek: bota, më 19:01 04-08-2016 Ushtria egjiptiane vret liderin e ISIS bashkë me 45 terroristë

Ushtria e Egjiptit ka njoftuar se ka vrarë një prej lidërve kryesorë të organizatës terroriste ISIS. Abu Duaa al-Ansari është vrarë gjatë bombardimeve në gadishullin e Sinait së bashku me 45 terrorsitë të tjerë.

Sulmet e ushtrisë vendase u përqëndruan në qytetin e Arish, duke shkatërruar armë dhe municione të kësaj organizate.

Gadishulli i Sinait në Egjipt njihet si strehë e ISIS, por qeveria është zotuar se nuk do ia lërë në dorë terroristëve. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Arrestohen 46 mafiozë nga familjet e "La Cosa Nostra" në SHBA
Shkencëtarët do krijojnë përbindësha në laborator, kryqëzim mes njeriut dhe kafshëve »
Article Logic
Execution time: 0.013595819473267
array(1) { ["section"]=> string(68) "ushtria-egjiptiane-vret-liderin-e-isis-bashke-me-45-terroriste-48790" }