Ushtria merr pushtetin në Turqi, grushti i shtetit po rezulton i suksesshëm

Publikuar tek: bota, më 21:52 15-07-2016 Ushtria merr pushtetin në Turqi, grushti i shtetit po rezulton i suksesshëm

Grushti i shtetit në Turqi duket të ketë rezultuar i suksesshëm pas marrjes nën kontroll të Stambollit nga ushtria turke mbrëmjen e sotme.

Grushti i shtetit nisi befasisht ditën e sotme rreth orës 22:00 kur tanke, helikopterë dhe avionë luftarakë kanë rrethuar Stambollin. Ushtria turke ka delkaruar se ka rrethuar zyra dhe institucione të qëverisë ndërsa do të vazhdojë marrëdhëniet diplomatike me shtetet e tjera.

Pak më parë është marrë nën kontroll nga ushtria turke edhe televizioni kombëtar. Sipas mediave Presidenti Rexhep Taip Erdogan është në gjendje të mirë dhe ndodhet në një vend të sigurtë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Deklarata e kryeministrit turk Yildirim për grushtin e shtetit: Do ta paguajnë rëndë
Ndiqni “Live” zhvillimet më të fundit nga Grushti i Shtetit në Turqi (Video) »
Article Logic
Execution time: 0.010657072067261
array(1) { ["section"]=> string(80) "ushtria-merr-pushtetin-ne-turqi-grushti-i-shtetit-po-rezulton-i-suksesshem-46748" }