Ushtria në Spanjë ndihmon në transportimin e të vdekurve nga COVID-19

Publikuar tek: bota, më 07:58 29-03-2020 Ushtria në Spanjë ndihmon në transportimin e të vdekurve nga COVID-19 Foto ilustruese

Ushtria spanjolle do të ndihmojë në transportimin e trupave të pajetë nga COVID-19, pasi vendi regjistroi numrin më të madh të viktimave në një dotë.

"Ushtria spanjolle do të duhet të ndërhyjë për shkak të një numri dërrmues viktimash dhe pamjaftueshmërisë së shërbimeve funerale”, thuhet në deklaratën e Ministrisë spanjolle të Shëndetësisë.

”Masa erdhi ndërsa Spanja regjistroi numrin e saj më të lartë të vdekjeve në një ditë gjatë pandemisë së koronavirusit me 832 vdekje të reja të raportuara në 24 orët e kaluara”, vazhdon deklarata.

Spanja ka numrin e dytë më të lartë të vdekjeve nga koronavirusi.

Javën e kaluar parlamenti spanjoll miratoi shtrirjen e masave shtrënguese edhe për dy javë të tjera, deri më 11 prill.

Madridi mbetet rajoni më i prekur rëndë duke përbërë pothuajse gjysmën e të gjitha vdekjeve në vend.

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0089030265808105
array(1) { ["section"]=> string(76) "ushtria-ne-spanje-ndihmon-ne-transportimin-e-te-vdekurve-nga-covid-19-200478" }