Vajza e deputetit të PS: Protesta e sotme duhet përshëndetur

Publikuar tek: politike, më 22:08 08-12-2015 Vajza e deputetit të PS: Protesta e sotme duhet përshëndetur

Anika Dokle, vajza e deputetit të Partisë Socialiste, Anika Dokle ka deklaruar se protesta e sotme e organizuar nga PD duhet përshëndetur pavarësisht skepticizmit rreth saj.

Ajo thekson se në Shqipëri duhet bërë luftë kundër “bunkerizimit dhe jo  kundër bunkereve.

“Refleksion pas PROTESTES së sotme, që duhet përshëndetur pavarësisht skepticizmit rreth saj. Duhet bërë luftë kundër "bunkerizimit" dhe jo kundër bunkereve(nuk i bihet betonit me kokë dhe as kokës me beton!) Dhe kjo luftë nuk bëhet me ju të sotmit! Simbolika e bunkerit është aq fort e lidhur me komunizmin po aq sa edhe protesta e sotme me atë të 25 viteve më parë. P.S.: Nuk ka revolucion pa evolucion të mendimit”, shkruan Dokle.

Lexo edhe:

Sot një ditë jo e qetë politike, por Rama dhe Selami shtrëngonjë duart

Protesta e opozitës parë nga lart, ja sa njerëz u mblodhën (Foto)

SHBA dhe BE dënojnë dhunën: PD të organizojë protesta paqësore dhe dialog konstruktiv

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0093989372253418
array(1) { ["section"]=> string(65) "vajza-e-deputetit-te-ps-protesta-e-sotme-duhet-pershendetur-27282" }