Vajza e filantropit dhe biznesmenit të njohur shqiptaro-amerikan: Një familje humbi 4 persona brenda disa ditësh nga virusi, mbani distancë të gjatë për ca kohë

Publikuar tek: fcb-bomb, më 10:58 21-03-2020 Vajza e filantropit dhe biznesmenit të njohur shqiptaro-amerikan: Një familje humbi 4 persona brenda disa ditësh nga virusi, mbani distancë të gjatë për ca kohë Donika Bardha

Donika Bardha, vajza e Ekrem Bardhës, filantropit dhe biznesmenit të njohur shqiptaro-amerikan rrëfen se një familje në SHBA humbi katër persona brenda disa ditësh nga COVID 19.

Ajo u bën thirrje njerëzve të distancohen nga të gjithë për pak kohë ndërsa u shtrin dorën atyre që kanë nevojë për ushqim.

“Të dashur miq,

Një familje në SHBA, humbi 4 persona brenda disa ditësh nga virusi. Mundohuni të mbani një distancë nga të gjithë për ca kohë. Nëse ka ndonjë që ka nevojë për ushqim dhe jeton ne njesine 2 te Bashkise, ju lutem më dërgoni emrin, adresën dhe numrin e telefonit nëse dëshironi që emri etyre të vihet në listë për ushqim falas.

Mos keni merak, do fitojme luftën”, përmbyll me nota pozitie Donika Bardha.

Kujtojmë ndërkaq se në vendin tonë numri i të infektuarve ka shkuar 70 ndërsa ndërgjegjësimi i njerëzve për çfarë na kanoset, është shumë i ulët.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0099179744720459
array(1) { ["section"]=> string(165) "vajza-e-filantropit-dhe-biznesmenit-te-njohur-shqiptaro-amerikan-nje-familje-humbi-4-persona-brenda-disa-ditesh-nga-virusi-mbani-distance-te-gjate-per-ca-kohe-199485" }