Vajza e Ismail Kadaresë propozohet për ambasadore në OKB

Publikuar tek: politike, më 09:54 02-04-2016 Vajza e Ismail Kadaresë propozohet për ambasadore në OKB

Besiana Kadare, vajza e Ismail Kadaresë propozohet për ambasadore në OKB. Ministri i Jashtëm Ditmir Bushati e ka propozuar për të shërbyer në Neë York në Organizatën e Kombeve të Bashkuara.

Ndërkohë që Bushati ka bërë edhe një tjetër propozim, Gjergj Teneqexhi për ambasador të Shqipërisë në Japoni.

Besiana Kadare u shkarkua si ambasadore e Shqipërisë në UNESCO dhe me sa duket plani ka qenë për t’u spostuar si ambasadore e OKB-së. Pritet që Parlamenti të miratojë kandidaturat.

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0091688632965088
array(1) { ["section"]=> string(62) "vajza-e-ismail-kadarese-propozohet-per-ambasadore-ne-okb-36653" }