Vajza e Jozefina Topallit merr titullin “Doktor i Shkencave” në Francë (Video)

Publikuar tek: fcb-bomb, më 00:05 26-01-2018 Vajza e Jozefina Topallit merr titullin “Doktor i Shkencave” në Francë (Video)

Vajzës së ish-kryetares së Parlamentit shqiptar Jozefina Topalli i është akorduar sot titulli “Doktore e Shkencave”.

Megi Topalli ka postuar në profilin e saj në Facebook momente nga ceremonia e akordimit të këtij titulli në Francë.

Ajo ka studiuar në shkollat më prestigjoze në Francë. Vajza e ish-kryeparlamentares Topalli është diplomuar për ekonomi në “Universitetin e Strasburg”, universitet i cili është ëndërr pë mjaft të rinj francezë, më pas ajo ka vijuar studimet master në “Universite de Dauphine” në Paris, dhe tashmë ka mbrojtur doktoraturën në Nancy, “Universite de Lorraine”.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.027199983596802
array(1) { ["section"]=> string(81) "vajza-e-jozefina-topallit-merr-titullin-doktor-i-shkencave-ne-france-video-107955" }