Vajza e Namik Dokles, Anika: Të rrojë Ilir Meta! Ndërhyn djali i Rexhep Mejdanit

Publikuar tek: politike, më 15:12 12-04-2016 Vajza e Namik Dokles, Anika: Të rrojë Ilir Meta! Ndërhyn djali i Rexhep Mejdanit Denion Meidani, Anika Dokle

Vajza e Namik Dokles, Anika kritike si përherë, së fundmi ka bërë një status lidhur me zhvillimet brenda PS-së, Ben Blushin, Servet Pëllumbin duke  embyllur në fund me fjalët: ‘’Të rrojë Ilir Meta!’’.

Por pas këtij statusi, ka ndërhyrë Denioni, djali i një socialisti tjetër, Rexhep Meidanit, duke shkëputur pjesën që i ka pëlqyer më shumë nga komenti i Anikës: “Betejat e socialisteve ne rruge dhe ne frontin elektoral, rezultuan nje hiç mos gje ne rastin me te mire dhe vrastare ne rastin me te keq, nderkohe qe vendimet politike sajohen ne tryeza, madje tryeza te majme me peshk, ngjale, krokodil a çfaredoqofte.”

Komenti i Anika Dokles:

‘’Servet Pellumbi deklaron se Blushi eshte veteperjashtuar nga PS-ja.

Se pari, veteperjashtimi eshte nje akt vetjak qe nuk ka nevoje per afirmacionin e te treteve.

Se dyti, ne kohera te tjera, pra ne kohe pellumbash, nuk perjashtoheshin nga partia as mendimi ndryshe, as mocionberesit dhe aq me pak kritiket katharsiste brenda kesaj partie. Perkundrazi, me kritikeve u hapej rruga per kryetar partie. Shembulli me i mire, Edi Rama.

Se treti, atyre qe shqetesohen se ku kane qene Blushi & kompani ne betejat e socialisteve ne rruge, vlen t'u thuhet se ajo parti dikur nuk ka qene e papajtueshme me penen, mendjen, intelektualet etj. Perkundrazi, keta te fundit kane qene pararoja e socialisteve.

Betejat e socialisteve ne rruge dhe ne frontin elektoral, rezultuan nje hic mos gje ne rastin me te mire dhe vrastare ne rastin me te keq, nderkohe qe vendimet politike sajohen ne tryeza, madje tryeza te majme me peshk, ngjale, krokodil a cfaredoqofte.

Blushi, minimalisht i ka parashikuar te gjitha keto. Kjo eshte forca dhe pushteti i mendjes, ne fund te fundit.

Sa per forcen dhe pushtetin e votes, te rroje Ilir Meta!!’’

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0088160037994385
array(1) { ["section"]=> string(83) "vajza-e-namik-dokles-anika-te-rroje-ilir-meta-nderhyn-djali-i-rexhep-mejdanit-37492" }