Vajza e Ronald Regan: Babai do të ishte tmerruar me Amerikën e Trump

Publikuar tek: bota, më 20:27 20-03-2019 Vajza e Ronald Regan: Babai do të ishte tmerruar me Amerikën e Trump

Ish-presidenti amerikan Ronald Regan do të ishte ‘tmerruar’ dhe ‘zemërthyer’ nga gjendja aktuale në SHBA nën presidencën e Donald Trump, tha për mediat në SHBA, vajza e presidentit Regan, Patti Devis.

‘Mendoj se do të ishte zemërthyer sepse e donte shumë këtë vend, dhe besonte te ky vend. Kjo ishte në gjithë fjalimet e tij. Dhe ai besonte te mirësia e njerezve’.

‘Partia Republikane tani, është thjesht e ulur në karriget e kongresit dhe kanë lejuar administratën e Trump për të shkatërruar këtë vend. Pra ata nuk thonë asgjë, nuk ngrihen në këmbë kundër tij’.

Slogani ‘Make America great again’ është një frazë e presidentit Regan, e rimarrë nga Trump. Edhe për këtë vajza ka një koment. ‘Mendoj se është marrë në një kuptim krejt të ndryshëm sepse tani ka kuptimin bëjeni SHBA të bardhë sërish, raciste sërish’, tha ajo. Nuk është hera e parë që Davis kritikon presidentin Trump.

Në qershor 2018 ajo shqetësimet e veta i shprehu në një editorial në Uashington Post.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.020960092544556
array(1) { ["section"]=> string(74) "vajza-e-ronald-regan-babai-do-te-ishte-tmerruar-me-ameriken-e-trump-157229" }