Vajza korçare triumfon në Argjentinë, shpallet kampione BOTE

Publikuar tek: sport, më 12:00 19-10-2018 Vajza korçare triumfon në Argjentinë, shpallet kampione BOTE Elina Tzengko (Xhengo)

Një vajzë korçare vetëm 18 vjeçe ka triumfuar në Argjentinë pasi është shpallur kampione bote në hedhje shtize.

 

Elina Tzengko (Xhengo) është shpallur kampione bote në hedhje shtize në olimpiadën rinore të Argjentinës. Ajo prej vitesh jeton familjarisht në Greqi, kjo është dhe arsyeja që shteti fqinj e ka bindur të garojë për ta

 Rekordi botëror prej 63.34m është vendosur në Olimpiadën e Argjentinës. Ky rekord për të reja thyhet pas shumë vitesh dhe tashmë do të mbahet nga 18 vjeçare shqiptare e cila garoi për Greqinë.

ElinaTzengkodBHav6t3cZqm (1).jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.042535066604614
array(1) { ["section"]=> string(66) "vajza-korcare-triumfon-ne-argjentine-shpallet-kampione-bote-138388" }