Vajza nga Shkodra: Si më shitën prindërit me martesë dy herë rresht

Publikuar tek: aktualitet, më 20:03 14-04-2015 Vajza nga Shkodra: Si më shitën prindërit me martesë dy herë rresht Foto ilustruese

Një vajzë nga Shkodra ka treguar për televizionin RTK në Kosovë historinë e saj të dhimbshme, kur ka pranuar se familja e saj e ka shitur për para, duke e martuar që në moshë të vogël. 

Fati i keq e ka përcjellë dy herë rradhazi vajzën nga Shkodra, të cilën familja e shiti në Kosovë. Për martesën e parë, prindërit e shkodranes morën 500 euro, kurse për të dytën, 6000 euro.

Tani historia e saj ka marrë një rrjedhë tjetër. Ajo tashmë është ndarë, ndërsa jeton në kushte të vështira - me djalin gjashtëvjeçar dhe e distancuar nga familja që e dha për para, raporton RTK.

Si 20-vjeçare, herën e parë e kanë martuar me një 56-vjeçar, në vitin 1998. Sipas saj, familja kishte dashur ta shes sërish, për herë të tretë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Corriere della Sera: Ana tjetër e Shqipërisë, turizmi kulinar te Mrizi i Zanave
Foto-Lajm/ Fëmijët hidhen në kanalin e ujrave të zeza në Vlorë për të mbledhur bidona »
Article Logic
Execution time: 0.012357950210571
array(1) { ["section"]=> string(71) "vajza-nga-shkodra-si-me-shiten-prinderit-me-martese-dy-here-rresht-8727" }