Vajza që u sulmua me acid 4 vite më parë, befason me pamjen që merr pas trajtimit (FOTO BRENDA)

Publikuar tek: fcb-bomb, më 19:26 14-12-2017 Vajza që u sulmua me acid 4 vite më parë, befason me pamjen që merr pas trajtimit (FOTO BRENDA)

Vilma Dule është 30 vjeçarja që u sulmua me acid rreth katër vite më parë ndërsa po shkonte për në punë.

Jeta i mori tjetër rrjedhë për disa minuta. Sulmi me acid në fytyrë u bë nga një i panjohur, i cili ende nuk është identifikuar. Vilma nuk iu bë e “gjallë” për një kohë të gjatë, por rikthehet pas katër vitesh. Ajo tashmë është më e motivuar se kurrë, madje inspirim për të tjerët. Ka vendosur të dalë haptazi  të tregojë historinë  e  saj, por dhe ti nënshtrohet operacioneve për të rregulluar vargat që i ka lënë sulmi.

Çdo ditë në rrjete sociale përcjell nga një mesazh pozitiv por këtë herë na ka befasuar me pamjen. Së fundmi ka bërë një trajtim në Itali, i cili siç duket në foto i ka sjellë goxha përmirësime. S’ka gjë më të bukur, se të shikosh një vajzë që përballon kaq mirë sfida të tilla, të vështira në maksimum. Ajo ia ka dalë të gjejë forcë të ecë përpara dhe të bëhet njëkohësisht inspirim për shumëkënd.

ghjghjghjghj.jpg

kljkl.jpglhjl.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012777805328369
array(1) { ["section"]=> string(99) "vajza-qe-u-sulmua-me-acid-4-vite-me-pare-befason-me-pamjen-qe-merr-pas-trajtimit-foto-brenda-103090" }