Vajza shkëputet nga turma për të takuar Papën, rojet e pengojnë, por shihni reagimin e Atit të Shenjtë

Publikuar tek: bota, më 22:09 23-09-2015

Gjatë paradës së Papës Françesku në Uashington të SHBA-së, një vajzë e vogël që mbante një flamur të verdhë në dorë, kaloi barrikadën e vendosur nga autoritetet, për të takuar Atin e Shenjtë.

Policët amerikanë dhe rojet e sigurimit të kreut të Vatikanit, kanë penguar vajzën që t’i afrohej automjetit me të cilin po udhëtonte Papa, por Ati i Shenjtë e ka vënë re këtë situatë dhe u ka bërë rojeve me shenjë që ta sillnin vajzën pranë tij.

Pas një përqafimi, vajza i dhuroi Papës edhe flamurin që mbante në dorë. Kjo situatë është brohoritur dhe duartrokitur nga të pranishmit që ndodheshin në bulevard për  tu përshëndetur me Papa Françeskun.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013330936431885
array(1) { ["section"]=> string(106) "vajza-shkeputet-nga-turma-per-te-takuar-papen-rojet-e-pengojne-por-shihni-reagimin-e-atit-te-shenjte-21509" }