Vajza vishet si myslimane dhe hap një llogari në rrjetin social, por ia bllokojnë. S’ndodh e njëjta gjë kur vishet si e krishterë

Publikuar tek: bota, më 09:32 20-01-2016 Vajza vishet si myslimane dhe hap një llogari në rrjetin social, por ia bllokojnë. S’ndodh e njëjta gjë kur vishet si e krishterë Sara, e njëjta vajzë që shtiret si e krishterë dhe si myslimane

Paragjykim edhe në rrjetet sociale. Një vajzë, e quajtur Sara, ka menduar të bëjë eksperimentin e thjeshtë, duke u veshur si myslimane. Më pas ka bërë një foto dhe me të ka dashur të hapë një llogari në rrjetin social ‘’Tinder’’, me emrin Myslimania Sara. Por ajo që ka ndodhur ka qenë e pabesueshme, rrjeti e ka bllokuar hapjen e llogarisë për verifikim, raporton ''Daily Mail''.

Të njëjtën gjë ka bërë, po kësaj here duke u shtirur si e krishterë. Madje te gjeneralitetet e ka vendosur këtë gjë, duke e quajtur veten Kristiania Sara por rrjeti kësaj here është treguar zemërgjerë: ia ka hapur menjëherë llogarinë.

Eksperimenti është drejtuar nga komediani kanadez Davison, që ka një kanal në ‘’You Tube’’ për eksperimente seksi të quajtur LOLPervs.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Revista e ISIS, në numrin e ri bëhet thirrje për sulme në Australi (Foto)
Bill Clinton me një tradhëti të pazbuluar, Hillary Clinton sërish në luftë me aferat seksuale të të shoqit »
Article Logic
Execution time: 0.011140108108521
array(1) { ["section"]=> string(133) "vajza-vishet-si-myslimane-dhe-hap-nje-llogari-ne-rrjetin-social-por-ia-bllokojne-s-ndodh-e-njejta-gje-kur-vishet-si-e-krishtere-30467" }