Vajzën ia shtypi makina, flet babai i 10-vjeçares: Ishte me gjyshen për dore, ishte me shpejtësi

Publikuar tek: aktualitet, më 11:01 18-01-2021 Vajzën ia shtypi makina, flet babai i 10-vjeçares: Ishte me gjyshen për dore, ishte me shpejtësi FotoMontazh: Nga vendngjarja

Një vajzë 10 vjeçare ka humbur jetën si pasojë e një aksidenti tragjik të regjistruar ditën e djeshme, në Tiranë.

Për ngjarjen e rëndë ka folur edhe babai i 10-vjeçares. Iliaz Petali tha se vajza ishte përdore me gjyshen, ndërsa makina me shpejtësi e kishte përplasur.

Ai tha se pas ngjarjes shoferi ishte larguar nga vendi i ngjarjes.

“Kisha 10 minuta qe u ndava me vajzën. Ajo ishte me te gjyshen per dore. Shoferi erdhi e perplasi. Aksidenti mund t’i ndodhe çdokujt, por shoferi bëri gabim se ishte me shpejtësi në rruge lagje. E perplasi femijën dhe iku. Mund të kete qene i pire, po ia le shtetit ne dore te beje drejtesi,” tha ai për “news24”.

Policia ka arrestuar drejtuesin e mjetit, Alban Gurin.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Kërcënohen shqiptarët me 'prerje kokash', arrestohet 26-vjeçarja nga Podgorica
Reshje shiu dhe temperatura të ulëta, SHMU njofton se si do të jetë moti gjatë kësaj jave »
Article Logic
Execution time: 0.012144088745117
array(1) { ["section"]=> string(100) "vajzen-ia-shtypi-makina-flet-babai-i-10-vjecares-ishte-me-gjyshen-per-dore-ishte-me-shpejtesi-235413" }