Vajzës së vogël i ngec dora te dera e urbanit, shoferi nuk ndalon se vogëlushja është rome

Publikuar tek: aktualitet, më 14:54 29-03-2017 Vajzës së vogël i ngec dora te dera e urbanit, shoferi nuk ndalon se vogëlushja është rome

Ky është një nga ato raste që kërkon reagimin dhe sensibilizimin e të gjithëve ne, në mënyrë që skena të tilla mos përsëriten.

Nje ngjarje e rëndë ka ndodhur sot në Tiranë ku një vajze të vogël të komunitetit rom i ka ngecur dora tek dera e urbanit dhe shoferi jo vetëm që nuk e ka hapur derën por vazhdon udhëtimin sikur asgjë mos të kishte ndodhur. Sipas qytetarit që ka shkrepur foton, shoferi nuk e ka vrarë mendjen pikërisht se vajza ishte rome. Një gjest diskriminues dhe çnjerëzor që ka indinjuar këdo që e ka parë. (Foto: JOQ)

vajza.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Vlonjati vjedh një “Volkswagen Transporter” por zbuloni ç’i bën policia pas 20 minutash
Te “Nënë Tereza” kjo statujë e gruas nudo mbi barrelë i habit të gjithë: Ç’ka dashur të thotë autori?! »
Article Logic
Execution time: 0.010442018508911
array(1) { ["section"]=> string(95) "vajzes-se-vogel-i-ngec-dora-te-dera-e-urbanit-shoferi-nuk-ndalon-se-vogelushja-eshte-rome-73500" }