Vaksina ruse kundër COVID hyn në Kosovë, i pari që e provon është ish-ministri i Zhvillimit Ekonomik (REZULTATI)

Publikuar tek: aktualitet, më 11:12 14-08-2020 Vaksina ruse kundër COVID hyn në Kosovë, i pari që e provon është ish-ministri i Zhvillimit Ekonomik (REZULTATI) Foto-montazh: Vaksina dhe ish-ministri i Kosoves

Vaksina ruse kundër COVID 19 duket se ka hyrë në Kosovë.

Kjo të paktën kuptohet nga një postim i ish-ministrit të Zhvillimit Ekonomik Valdrin Lluka i cili rrëfen se është vaksinuar bashkë me familjen.

“Unë dhe familja ime morëm vaksinën ruse për COVID19 dhe nëse keni frikë se nuk është testuar, e provova dhe jam i lumtur të raportoj se nuk ka asnjë efekt anësor”, shkruan ish-ministri.

Lajmi referuar presidentit Vladimir Putin se shkencëtarët rusë kanë zbuluar vaksinën e parë të sigurt dhe efektive në botë për koronavirusin ka shkaktuar mjaft debat në mbarë botën teksa Amerika nuk ka nguruar të shfaqë skepticizmin e saj.

Por pavarësisht të gjithave, vaksina duket se është shumë pranë edhe Shqipërisë, tani që po e testojnë edhe personazhe të rëndësishëm të jetës publike në Kosovë.

lluka-2-602x330.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010892868041992
array(1) { ["section"]=> string(116) "vaksina-ruse-kunder-covid-hyn-ne-kosove-i-pari-qe-e-provon-eshte-ish-ministri-i-zhvillimit-ekonomik-rezultati-217094" }