Vala e të nxehtit në Indi po shkrin dhe rrugët (Foto)

Publikuar tek: bota, më 21:32 27-05-2015 Vala e të nxehtit në Indi po shkrin dhe rrugët (Foto)

Vala e të nxehtit që ka goditur Indinë ka shkaktuar vdekjen e mbi 1100 personave si pasojë e infarktit në zemër. Autoritetet indiane u kanë bërë thirrje popullsisë të qëndrojë brenda dhe të përdorin sa më shumë lëngje.

Temperaturat kanë arritur 45 gradë, por sipas meteorologëve situata pritet të përkeqësohet teksa ato do të vazhdojnë të rriten.

Në New Dehli rrugët kanë filluar të shkrijnë e në disa lagje ka patur edhe shkëputje të energjisë mbi 10 orë, teksa stacionet elektrike sforcohen të përballojën ndezjen masive të kondicionerëve.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.020271062850952
array(1) { ["section"]=> string(57) "vala-e-te-nxehtit-ne-indi-po-shkrin-dhe-rruget-foto-12111" }