Valbona

Publikuar tek: foto-e-dites, më 09:02 27-07-2015 Valbona

Lugina e Valbonës sjell një tjetër alternativë shumë të veçantë për pushuesit në Shqipëri. Gjendur mes Alpeve, në Tropojë, ajo ofron natyrën e jashtëzakonshme, qetësinë, mikpritjen, traditën dhe ushqimin bio.  Lugina e Valbonës nis nga Qafa e Valbonës në perëndim dhe përfundon në luginën e Drinit në jugperëndim, shumë pranë digës së hidrocentralit të Fierzës. Gjatësia e saj nga Qafa e Valbonës deri në lumin Drin është 50.6 kilometra. 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0094058513641357
array(1) { ["section"]=> string(13) "valbona-17066" }