Valentina Leskaj, zëvendëskryetarja e tretë e Kuvendit

Publikuar tek: politike, më 14:03 13-07-2015 Valentina Leskaj, zëvendëskryetarja e tretë e Kuvendit Valentina Leskaj

Valentina Leskaj do jetë zëvendëskryetarja e tretë e Kuvendit të Shqipërisë. Ky informacion po qarkullon nga burime brenda Partisë Socialiste, e cila ka në këto moment një mbledhje të grupit parlamentar.

Leskaj do të jetë zëvednëskryetarja e tretë pas Shpëtim Idrizit dhe Edmond Spahos. Kuvendi drejtohet nga Meta

Mësohet se Leskaj u propozua nga Edi Rama, propozim që u pranua nga të gjithë deputetët, pa asnjë kundërshtim. Sot u arrit edhe marrëveshja mes pozitës dhe opozitës për Komisionin e Posaçëm Parlamentar të Reformës në Drejtësi që do të përbëhet nga 10 anëtarë, ndarë me numër të barabartë deputetësh.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010116100311279
array(1) { ["section"]=> string(59) "valentina-leskaj-zevendeskryetarja-e-trete-e-kuvendit-16054" }