‘Valët e muzikës përhapin virusin’, Blendi Klosi: I qendroj asaj që kam thënë, sepse... (Tregon kurën që përdori për Covid-in)

Publikuar tek: politike, më 20:01 27-11-2020 ‘Valët e muzikës përhapin virusin’, Blendi Klosi: I qendroj asaj që kam thënë, sepse... (Tregon kurën që përdori për Covid-in) Blendi Klosi

Ministri i Turizmit Blendi Klosi ka thënë sot në emisionin “Radar” se i qendron deklaratës që ka bërë dikur, kur tha se “valët e muzikës përhapin virusin”.

Klosi tha se në një ambient të mbyllur me muzikë të lartë njerëzit do të detyrohen të flasin me zë të lartë dhe të përçojnë spërkla pështyme.

“I qendroj asaj që kam thënë. Unë i kërkova ndjesë komunitet të artistëve, që u ndjenë keq pas atyre lajmeve në media, por nuk të vret muzika, muzika e lartë në ambiente të mbyllura. Valët e muzikës, njerëzit flasin me zë të lartë, lëshojnë më shumë spërkla. Në vende të mbyllura me mzuikë të lartë nuk duhet të qendrojmë. Ajo vala krijon një energji të brendshme. Unë kam studiuar për elektronikë dhe i di këto gjëra. I kërkova ndjesë njerëzve të muzikës, qesha me ata që bënë humor ndërsa me ata që u futën në teknikalitete i refuzova”, tha Klosi.

Duke kujtuar kurën e covid, Klosi tha se mori një recetë normale, me trajtim të përgjithshëm kundër koronavirusit, sipas protokollit. Ai tha se nuk përdori oksigjen pasi nuk ishte e nevojshme, dhe se u kujdes nga diabeti.  

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Këshilli i qarkut i hoqi titullin ‘Nderi i Kukësit’, flet për herë të parë Veton Surroi: U bë gjyq politik ndaj meje, më la mbresë formulimi ‘ta shkarkojmë tash’…
Rama bën bilancin e rindërtimit në Durrës 1 vit pas tërmetit: Janë angazhuar 30 kompani dhe mbi 4200 punëtorë, çdo ditë e në vijim… (SHIFRAT) »
Article Logic
Execution time: 0.0066070556640625
array(1) { ["section"]=> string(123) "valet-e-muzikes-perhapin-virusin-blendi-klosi-i-qendroj-asaj-qe-kam-thene-sepse-tregon-kuren-qe-perdori-per-covid-in-229366" }