Van Damme në rolin e shqiptarit, kërkon të marrë hak kundër serbëve për vrasjen e babait

Publikuar tek: kulture-art, më 15:15 22-05-2017 Van Damme në rolin e shqiptarit, kërkon të marrë hak kundër serbëve për vrasjen e babait

"Kill'em all" është filmi i cili flet për historinë e një shqiptari. Van Damme në rolin e një shqiptari me emrin (Filip) babai i të cilit ishte një aktivist politik dhe gazetar në kohën e ish-Jugosllavisë.

 I ati i tij u vra nga serbët pas shpërbërjes së ish-Jugosllavisë në 7 shtete të pavarura. Filipi kërkon të marrë hak për të atin dhe kjo ka ardhur shumë vonë në kohë.

Ai lufton i vetëm kundër serbëve, por papritmas në vrasjet masive përfshihet edhe një infermiere e cila do ta ndihmonte atë.

Ky film është i vitit 2017 dhe ja vlen të shihet nga të gjithë. Aktorët kryesorë: Peter Stormare, Jean-Claude Van Damme, Autumn Reeser Regjisor: Peter Malota Shkrues: Jesse Cilio, Brian Smolensky.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.007749080657959
array(1) { ["section"]=> string(93) "van-damme-ne-rolin-e-shqiptarit-kerkon-te-marre-hak-kunder-serbeve-per-vrasjen-e-babait-79539" }