Vandalizohet me çekan varri i Karl Marksit

Publikuar tek: bota, më 19:34 05-02-2019 Vandalizohet me çekan varri i Karl Marksit

Persona të paidentifikuar kanë vandalizuar varrin e filozofit të famshëm gjerman Karl Marks.

Karl Marks prehet në varrezën Highgate të Britanisë së Madhe, e cila menaxohet nga “The Friends of Highgate Cemetery Trust” dhe tërheq mijëra vizitorë çdo vit.

Shoqata bamirëse tha se pllaka e mermerit në varrin e Karl Marks është goditur disa herë me çekan, nga një person që e ka kryer aktin qëllimish gjatë fundjavës.

Varri i babait të komunizmit është monument kulture i shkallës së parë, duke e renditur në një ndër veprat më të rëndësishme në Londër.

sdgferh3e5th4h45rj.jpg

sdgferhy3ehue45hj4hj.jpg

sdgehe45tje45j5j.jpg

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013295888900757
array(1) { ["section"]=> string(49) "vandalizohet-me-cekan-varri-i-karl-marksit-151684" }