Vangjel Dule vijon fushatën me flamurin e “vorio epirit”

Publikuar tek: politike, më 19:58 25-04-2015 Vangjel Dule vijon fushatën me flamurin e “vorio epirit”

Ndonëse u kritikua pas daljes në media me të ashtuquajturin flamuri i “vorio epirit”, Vangjel Dule duket se ka vendosur të zhvillojë një fushatë elektorale provokuese për shqiptarët, por që mund t’i sjellë disa vota më shumë në radhët e minoritetit grek në Shqipëri.

Historiani Arben Llalla ka publikuar një foto të Dules, pas të cilit qëndron ky flamur, në kohën kur prezantonte kandidatin e PBDNJ-së për Himarën, Fredi Beleri. Llalla shprehet gjithashtu se Beleri është dënuar dy herë me nga tre vite burg në Greqi dhe Shqipëri.

“Vangjel Dule vazhdon të bëj propagandë për Fredi Belerin, kandidatin për bashkinë e Himarës nën flamurin e aneksimit të jugut të Shqipërisë. Kjo është foto e dytë ku ai shihet qartë me flamurin e Autonomisë së Vorio Epirit. Fredi Beleri është dënuar dy herë me burg nga 3 vite, herën e parë më 1995 në Athinë për kondrabandë armësh dhe herën e dytë më 2003 për dhunimin e simbole kombëtare shqiptare”, shkruan historiani.

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0099248886108398
array(1) { ["section"]=> string(59) "vangjel-dule-vijon-fushaten-me-flamurin-e-vorio-epirit-9689" }