Vapa nuk ikën me gushtin, ja sa priten të shkojnë temperaturat këto ditë

Publikuar tek: aktualitet, më 08:34 31-07-2017 Vapa nuk ikën me gushtin, ja sa priten të shkojnë temperaturat këto ditë

Sot është dita e fundit e muajit korrik dhe temperaturat priten ti kalojnë 40 gradë celcius.

Parashikimet paralajmërojnë se qytetet më të nxehta do të jenë Tirana, Elbasani, Durrësi, Gjirokastra dhe Berati.

Ndërsa fundjava pritet të shënojë temperaturat më të larta në të gjithë stinën e verës. Mjekët bëjnë apel të të shmanget ekspozimi në diell në pikun e vapës dhe kujdes më të veçantë t’i kushtohet fëmijëve të vegjël dhe moshës së tretë.

Muajin në vijim vala e të nxehtit afrikan do të jetë prezente në gjithë territorin e Shqipërisë.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0091440677642822
array(1) { ["section"]=> string(77) "vapa-nuk-iken-me-gushtin-ja-sa-priten-te-shkojne-temperaturat-keto-dite-87852" }