Varfëri e skajshme, Xhensila në lot pas pamjeve tronditëse

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 11:13 29-01-2018 Varfëri e skajshme, Xhensila në lot pas pamjeve tronditëse

Xhensila Myrtezaj dhe Bes Kallaku u bënë pjse e ‘Fundjavë Ndryshe’. Ata u gjetën pranë një familjeje e cila jetonte në kushte ekstreme varfërie në Kashar.

Përpos varfërisë kryefamiljari ishte diagnostikuar me kancer ndërsa e zonja e shtëpisë kishte 3 fëmijë të vegjël për të rritur.

Xhensila nuk i përballoi dot emocionet dhe është përlotur përpara kësaj gjendjeje.

Në fotot e publikuara nga “Fundjavë Ndryshe” Xhensila dhe Besi shihen teksa dhurojnë ndihma dhe dhurata për familjen në nevojë. Ndërsa kjo nuk është hera e parë që çifti bën një verpim të tillë pasi ata edhe më herët kanë bërë akte të ndryshme bamirësie.  

77795-640-0-5a6ee60613342.jpg

77797-640-0-5a6ee606141ff.jpg

 

77802-640-0-5a6ee60614efd.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Zhvishet sportistja shqiptare, nënë e një vajze 16-vjeçare por...shikoni format
Danjela konkurentja e “The Voice Kids” që i preku të gjithë, pasioni për këngën dhe jeta në fshat (VIDEO) »
Article Logic
Execution time: 0.0098631381988525
array(1) { ["section"]=> string(64) "varferi-e-skajshme-xhensila-ne-lot-pas-pamjeve-tronditese-108327" }