Varhelyi jep lajmin e mirë: Komisioni Europian do të ngrejë strukturë të posaçme për sigurimin e vaksinave nga shtetet e BE, Ballkani Perëndimor ka vemëndje të veçantë

Publikuar tek: politike, më 17:26 19-01-2021 Varhelyi jep lajmin e mirë: Komisioni Europian do të ngrejë strukturë të posaçme për sigurimin e vaksinave nga shtetet e BE, Ballkani Perëndimor ka vemëndje të veçantë Oliver Varhelyi

Komisioneri për zgjerimin Oliver Varhelyi me anë të një postimi në rrjetet sociale është hprehur se Komisioni Europian do të ngrejë një strukturë të posaçme për tëb siguruar doza dhuratë nga vendet e BE, të cilat do të shpërndahen në vende të tjera.

Sipas Varhelyi, vëmendje të veçantë do të ketë për Ballkanin Perëndimor, ndërsa shton se do të kërkohen mundësi të tjera për sigurimin e vaksinave në një kohë të shkurtër.

“Për të siguruar front të përbashkët për të mposhtur Covid-19 dhe qasjen e menjëhershme të vaksinave, Bashkimi Evropian do të ngrejë mekanizëm për të strukturuar sigurimin e vaksinave anti-Covid, me vëmendje të veçantë për Ballkanin Perëndimor. Do të hulumtohet mundësia e mëtejshme për të siguruar vaksinat shpejt”, shkruan komisioneri Varhelyi.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Veç Fierit dhe Elbasanit, Kryemadhi zbulon se ku tjetër mund të kandidojë për zgjedhjet e 25 prillit
Kryemadhi nga Fieri: Gratë janë elementi më zhvillues në shoqërinë e një vendi, t’i mbështesim që të fitojnë pavarësinë ekonomike »
Article Logic
Execution time: 0.011032819747925
array(1) { ["section"]=> string(172) "varhelyi-jep-lajmin-e-mire-komisioni-europian-do-te-ngreje-strukture-te-posacme-per-sigurimin-e-vaksinave-nga-shtetet-e-be-ballkani-perendimor-ka-vemendje-te-vecante-235611" }