Varianti i ri i Covid afrohet pranë Shqipërisë, identifikohet rasti i parë britanik në Maqedoninë e Veriut

Publikuar tek: rajon, më 18:21 27-01-2021 Varianti i ri i Covid afrohet pranë Shqipërisë, identifikohet rasti i parë britanik në Maqedoninë e Veriut

Varianti i ri britanik i Covid-19 është konfirmuar edhe në Maqedoninë e Veriut.

Ministria e Shëndetësisë ka bërë me dije se është shënuar rasti i parë në Maqedoni i variantit britanik.

Bëhet fjalë për një 46-vjeçar. Pacienti, i evidentuar me varianti e ri britanik të COVID-19 nuk ka udhëtuar jashtë vendit dhe nuk është takuar me asnjë person tjetër i cili ka udhëtuar.

Aktualisht numri total i infektimeve nga koronavirusi ka shkuar 91.555, ndërkohë që ai i vikamave është 2.821në të gjithë vendin që nga fillimi i pandemisë.

Kujtojmë që nga sdutimet e fundit thuhet se varianti i ri britanik është 70% më infektues.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Njeriu i Obamës nxjerr dokumentin, tre zgjidhe Amerikane për Kosovën
Babai vret Albert Krasniqin, biznesmenin e njohur që plagosi Noizyn 4 vite më parë, i martuar me miss-in e Kosovës dhe baba i një vajze »
Article Logic
Execution time: 0.011193990707397
array(1) { ["section"]=> string(112) "varianti-i-ri-i-covid-afrohet-prane-shqiperise-identifikohet-rasti-i-pare-britanik-ne-maqedonine-e-veriut-236634" }