Varka përmbyset, gruaja u zhduk në det, 38 vjeçari arrestohet për vjedhjen e thesarit

Publikuar tek: bota, më 17:52 01-09-2017 Varka përmbyset, gruaja u zhduk në det, 38 vjeçari arrestohet për vjedhjen e thesarit

Një burrë britanik, gruaja e të cilit u zhduk në mënyrë misterioze në det, është arrestuar si i dyshuar për vjedhjen e $ 100,000 monedhave ari dhe argjendi.

Gruaja e Lewis Bennett, Isabella Hellmann, 41 vjeç, u zhduk gjatë një udhëtimi me vela në Honeymoon, në brigjet e Kubës, kur varkë e tyre u përmbys më 15 maj.

Bennett, 38 vjeç, që jeton në Florida, u shpëtua nga një helikopter i Gardës Bregdetare, ndërsa më vonë iu gjetën një sasi të argjendtë të vjedhur.

Një vit më parë, Bennett raportoi një koleksion monedha ari dhe argjendi të vjedhura nga një anije me të cilën po punone. Pastaj ai i tha policisë se ata i përkisnin pronarit të anijes.

FBI thotë se pronari i anijes konfirmoi se të gjitha monedhat e zbuluara ishin ato të marra nga anija.

hdhfdhdfhdf.jpg

hdfhfdhdfh.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Amerika në prag të katastrofës, uragani “Irma” niset me shpejtësi drejt brigjeve të Karaibeve
Macron del kundër rrymës me mendimin e tij për Erdogan »
Article Logic
Execution time: 0.01081395149231
array(1) { ["section"]=> string(89) "varka-permbyset-gruaja-u-zhduk-ne-det-38-vjecari-arrestohet-per-vjedhjen-e-thesarit-90879" }