Varrezat greke në jug të Shqipërisë, Shpëtim Idrizi ka një paralajmërimin nëse nuk reagohet

Publikuar tek: aktualitet, më 00:54 02-02-2018 Varrezat greke në jug të Shqipërisë, Shpëtim Idrizi ka një paralajmërimin nëse nuk reagohet

Fillimi i gërmimeve për varrezat e ushtarëve grek në jug të Shqipërisë ka shkaktuar një valë të madhe reagimesh dhe debatesh.

Kreu i PDIU-së, Shpëtim Idrizi në emisionin "360 Gradë" në Ora News paralajmëroi se marrëveshja për ndërtimin e varrezave greke mund të përfundojë në Gjykatën Kushtetuese.

Por Idrizi tha se fillimisht do të kërkonte nëse kjo marrëveshje ka pasur plotfuqishmëri nga Presidenti i Republikës, Ilir Meta.

“Ditën e hënë do t'i drejtohem Ministrisë së Jashtme, kryeministrit, Presidentit, qa ka pasur plotfuqishmëri negociatorët tanë kur kanë nënshkruar marrëveshjen për varrezat e ushtarëve grekë. Nëse nuk kanë pasur, ne do ta çojmë në Gjykatën Kushtetuese edhe këtë marrëveshje”,- tha Shpëtim Idrizi. 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.020727872848511
array(1) { ["section"]=> string(97) "varrezat-greke-ne-jug-te-shqiperise-shpetim-idrizi-ka-nje-paralajmerimin-nese-nuk-reagohet-108803" }