Varri i Pashko Vasës ka nevojë për riparim urgjent, kërkohet ndihmë

Publikuar tek: kulture-art, më 12:54 07-04-2018 Varri i Pashko Vasës ka nevojë për riparim urgjent, kërkohet ndihmë Varri i Pashko Vases

Varri i Pashko Vasës i njohur gjithashtu si Vaso Pashë Shkodrani ka nevojë për riparim të menjëhershëm.

Lajmin e bën me dije Drejtori i organizatës “Zëri Ndërkombëtar i Arnautëve për Kulturë dhe Art” Dr. Abdelkerim ARNAUTI, i cili kërkon ndihmë nga gjithë shqiptarët e Ballkanit e kudo në disporë me qëllim mbrojtjes e trashëgimisë e përgjegjësisë së përbashkët siç shkruan ai.

APELI i drejtorit të “Zëri Ndërkombëtar i Arnautëve për Kulturë dhe Art”

Të dashur vëllezër e motra
Kohët e fundit unë dhe vëllai Zafer Cakirtas vizituan varrin e Vasko Pashe Shkodrani dhe varrezat e familjes së tij në Liban.
Ato janë në gjendje shumë të keqe dhe kanë nevojë për riparim të menjëhershëm.
Ne jemi në procesin e rinovimit të saj .. Ajo është pjesë e trashëgimisë sonë dhe përgjegjësisë së përbashkët!
Ne kërkojmë mbështetje nga të gjithë shqiptarët në Ballkan dhe në diasporë.

Me respekt:
Drejtori i organizatës “Zëri Ndërkombëtar i Arnautëve për Kulturë dhe Art”
Dr. Abdelkerim ARNAUTI

30127359_10211698802806583_1746728143760130048_n.jpg

kult.jpg

30127867_10211698802406573_7784829194109714432_n.jpg30262012_10211698803446599_5930383854681456640_n.jpg

Personazhi i vitit 2019

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.022662162780762
array(1) { ["section"]=> string(73) "varri-i-pashko-vases-ka-nevoje-per-riparim-urgjent-kerkohet-ndihme-116032" }