Varrimi i Kacifas, bllokohet autostrada Gjirokastër-Kakavijë

Publikuar tek: aktualitet, më 17:47 08-11-2018 Varrimi i Kacifas, bllokohet autostrada Gjirokastër-Kakavijë Foto nga vendngjarja

Qytetarët grekë bllokojnë autostradën Gjirokastër-Kakavijë poshtë fshatit Bularat.

Protestuesit të cilët kanë marrë pjesë ditën e sotme në varrimin e Konstandinos Kacifas, minoritarit grek që u vra nga forcat RENEA në Bularat kanë bllokuar hyrjen e fshatit.

Qytetarë grekë e bllokuan rrugën për 10 minuta duke sjellë trafik të rënduar.

Pas kësaj ka reaguar Policia e Shtetit, të cilët janë duke larguar protestuesit dhe duke zhbllokuar rrugën.

Sakaq, pritet të ketë ketë dhe arrestime të protestuesve të cilët bllokuan rrugën.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0070381164550781
array(1) { ["section"]=> string(66) "varrimi-i-kacifas-bllokohet-autostrada-gjirokaster-kakavije-140770" }