Vasili: Berisha nuk foli dot në miting, Meta do ja japë fjalën në Kuvend

Publikuar tek: politike, më 14:09 12-03-2015 Vasili: Berisha nuk foli dot në miting, Meta do ja japë fjalën në Kuvend Kreu i grupit Parlamentar të LSI Petrit Vasili

“Berishës nuk iu dha mundësia të fliste në miting dhe kushedi nëse do i jepet ndonjëherë” kështu e ironizoi ish-kryeministrin Berisha, kreu i grupit Parlamentar të LSI, Petrit Vasili para mediave për protestën e zhvilluar sot (e enjte) nga opozita.

“Meta e priti doktorin në Kuvend po ai nuk erdhi, Meta e priti edhe në zyrë po ai sërish nuk erdhi. Meqë nuk iu dha mundësia të fliste edhe në miting, Ilir Meta do ja japë fljalën në Kuvend të thotë ato që s’tha dot në miting”, u shpreh Vasili.

Ai shtoi gjithashtu se qytetarët i qëndruan larg dhe e përbuzën sipas tij, aleancën e mashtruesve. 

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0099730491638184
array(1) { ["section"]=> string(75) "vasili-berisha-nuk-foli-dot-ne-miting-meta-do-ja-jape-fjalen-ne-kuvend-5683" }