Vasili i shkruan Ramës: Asnjë reagim për shqetësimet e ngritura (LETRA)

Publikuar tek: politike, më 13:35 12-04-2016 Vasili i shkruan Ramës: Asnjë reagim për shqetësimet e ngritura (LETRA)

Petrit Vasili, kreu i Grupit Parlamentar të LSI-së, i ka dërguar sot një letër kryeministrin Edi Rama, me të cilin bashkëqeverisin.

Rama në fakt ndodhet në Amerikë, por për dijeni letra i ka shkuar edhe ministrit të Financave Arben Ahmetaj.

Thelbi i letrës ka të bëjë me bujqësinë.

“Asnjë reagim për shqetesimet e ngritura më parë. Doganat 24 orë,shitjet me cash dhe problemet me Maqedoninë.Sezoni bujqësor kërkon zgjidhje urgjente. Çdo vonesë dëmton fermerët dhe grumbulluesit.’’, shkruan ndër të tjera Vasili.

{gallery}vasililetra{/gallery}

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0086820125579834
array(1) { ["section"]=> string(74) "vasili-i-shkruan-rames-asnje-reagim-per-shqetesimet-e-ngritura-letra-37482" }