Vasili publikon foton e dhimbshme: Qytetarët e goditur nga tërmeti në gjendje të mjerueshme, ky fëmijë…

Publikuar tek: politike, më 15:02 26-09-2020 Vasili publikon foton e dhimbshme: Qytetarët e goditur nga tërmeti në gjendje të mjerueshme, ky fëmijë…

Nënkryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili, ka denoncuar rastin e qytetarëve, të cilët që pas goditjes së tërmetit ndodhen në çadra.

Me anë të një postimi në rrjetet sociale Vasili shprehet se qytetarët e goditur nga tërmeti janë në gjendje të njerushem në çadra, ndërsa sipas tij qeveria mashtron me propagandën.

“Të paaftë, shpërdorues fondesh dhe tallës të dhimbjes së njerëzve këta duan të shesin sapunin për djathë. Foto e këtij fëmije të sëmure me temperaturë të mbuluar me batanije të lagur në çadër dhe në mëshirë të fatit pas tërmetit flet vetë, ” shkruan ndër të tjera Vasili.

Postimi i plotë:

Qytetaret e goditur nga termeti ne gjendje te mjerueshme ne cadra, ndersa te paturpet e rilindjes mashtrojne me propagande. ( FOTO).

Te neveritshme zgerdhimjet, skenat dhe sperdredhjet e kryeministrit dhe te tere tufes se lehsave te tij per rindertimin pas termetit.

Te paafte, shperdorues fondesh dhe tallës te dhimbjes se njerezve keta duan te shesin sapunin per djathe.

Qytetare ne banesa, qe mund te shemben nga casti ne cast, ne cadra, ne konteniete nen shiun, qe hyn nga te gjithe anet ky eshte realiteti.

Foto e ketij femije te semure me temperature te mbuluar me batanije te lagur ne cader dhe ne meshire te fatit pas termetit flet vete.

Kryeminister e qeveri mire qe s'beni asgje po qepni gojen te pakten !!

Screenshot_3.png

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.01041316986084
array(1) { ["section"]=> string(107) "vasili-publikon-foton-e-dhimbshme-qytetaret-e-goditur-nga-termeti-ne-gjendje-te-mjerueshme-ky-femije-221754" }