Vasili reagon pas deklaratës së Bashës: Meta e ka tejkaluar planin e dorëheqjeve

Publikuar tek: politike, më 17:42 03-09-2015 Vasili reagon pas deklaratës së Bashës: Meta e ka tejkaluar planin e dorëheqjeve

Kreu i Grupit Parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili ka reaguar pas deklaratës së kryetarit të PD-së, Lulzim Basha, i cili kërkoi dorëheqjen e Ilir Metës nga posti i kreut të Kuvendit.

Vasili është shprehur se Meta e ka tejkaluar planin e dorëheqjeve, ndërsa është e drejtë e Bashës nëse do të jap ai vetë dorëheqjen.

“Meta e ka tejkaluar planin e dorëheqjeve me kohë. Është e drejtë e Bashës dhe cilitdo tjetër si ai që të japë ose jo dorëheqje. Çdo kërkesë e opozitës në Kuvend do trajtohet me prioritet. Vërtetësia e shpifjeve të tilla si vërtetësia e sondazhit të Soros në 2013”, është shprehur Vasili.

Sipas një investigim të BIRN, kreu i Kuvendit Ilir Meta ka përfituar miliona euro nga kompania “DIA”, një kompani mbledhje borxhi që ka hedhur në gjyq OSHEE-në në gjykatën e arbitrazhit në Vjenë.

Lexo edhe: Për të dytën herë brenda vitit, PD kërkon dorëheqjen e Ilir Metës

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0097830295562744
array(1) { ["section"]=> string(85) "vasili-reagon-pas-deklarates-se-bashes-meta-e-ka-tejkaluar-planin-e-doreheqjeve-19888" }