Vatër infeksioni, testohet i gjithë stafi në Drejtorinë e Shëndetësisë në Berat

Publikuar tek: aktualitet, më 16:40 11-07-2020 Vatër infeksioni, testohet i gjithë stafi në Drejtorinë e Shëndetësisë në Berat Ilustruese

Rastet me Covid-19, në Drejtorinë e Shëndetit Publik Berat kanë bërë që të gjithë punonjësit në këtë institucion t’i nënshtrohen testit.

Bëhet  me dije se i gjithë stafi i është nënshtruar testit për koronavirus dhe janë në pritje të përgjigjes së analizave.

Në këtë institucion ditët e fundit 2 punonjës kanë rezultuar pozitiv për Covid-19.

Kujtojmë që vendi ynë ditën e sotme ka shënuar një bilanc të zi pasi 4 persona kanë humbur betejën me koronavirusin, ndërsa u regjistruan edhe 93 raste të reja gjatë 24 orëve.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010240077972412
array(1) { ["section"]=> string(85) "vater-infeksioni-testohet-i-gjithe-stafi-ne-drejtorine-e-shendetesise-ne-berat-213555" }