Vatikan, Papa në audiencën e të premtes në një shesh gjysëm të mbushur

Publikuar tek: bota, më 11:36 18-11-2015 Vatikan, Papa në audiencën e të premtes në një shesh gjysëm të mbushur Sheshi San Pietro ne Vatikan mengjesin e sotem

Nuk kanë qenë shumë, si herët e tjera, njerëzit që kanë ndjekur audiencën e Papës mëngjesin e sotëm në sheshin San Pietro, pas sulmeve të Parisit. 

Kur Papa Francescko mbërriti në automjetin e tij papal, për të folur përpara njerëzve, ishin thuajse 20 mijë vetë më së shumti romanë dhe turistë, në fakt një numër më i pakët se zakonsht, që ndërmjet të tjerave kanë përballuar shumë masa kontrolli, më impenjativë sesa javën e kaluar.

“Mos u dorëzoni për të mbyllur portat për sigurinë tonë” ishte mesazhi i Papës përpara njerëzve që do të ndiqnin paraditen e sotme, fjalën e tij në sheshin San Pietro.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.023605823516846
array(1) { ["section"]=> string(75) "vatikan-papa-ne-audiencen-e-te-premtes-ne-nje-shesh-gjysem-te-mbushur-25700" }