Vazhdojnë radhët kilometrike në Kakavijë, në pritje fëmijë dhe të sëmurë, qytetarët akuzojnë: Policia selektive, po kalon makinat luksoze

Publikuar tek: aktualitet, më 21:46 14-08-2020 Vazhdojnë radhët kilometrike në Kakavijë, në pritje fëmijë dhe të sëmurë, qytetarët akuzojnë: Policia selektive, po kalon makinat luksoze Radha ne Kakavije

Vazhdojnë radhët kilometrike në doganën e Kakavijës, me qytetarët që janë prej 3 ditësh në kufirin mes Shqipërisë dhe Greqisë.

Qytetarët që janë në pritje thonë që po lëvizin shumë ngadalë, aq sa u janë dashur 3-4 orë për të lëvizur 500 metër.

Në pritje për të kaluar drejt shtetit grek janë edhe gra, fëmijë dhe të sëmurë, që janë të detyruar të durojnë temperaturat e larta ditën dhe orët e gjata të natës.

Sipas disa qytetarëve, policët po tregohen selektivë duke kaluar disa makina luksoze pa radhë.

Screenshot_2.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012038946151733
array(1) { ["section"]=> string(140) "vazhdojne-radhet-kilometrike-ne-kakavije-ne-pritje-femije-dhe-te-semure-qytetaret-akuzojne-policia-selektive-po-kalon-makinat-luksoze-217167" }