Vazhdojnë reshjet e shiut, mësoni parashikimin e motit për ditën e sotme

Publikuar tek: aktualitet, më 07:09 20-01-2020 Vazhdojnë reshjet e shiut, mësoni parashikimin e motit për ditën e sotme

Vendi do të ndikohet nga masa ajrore të paqëndrueshme.

Moti do të jetë me vranësira të dendura në pjesën e parë të ditës në të gjithë vendin. Më pas do të kemi edhe intervale kthjellimi.

Vranësirat do të shoqërohen me reshje shiu të herëpashershme me intensitet të ulët në pjesën më të madhe të vendit. Në zonën bregdetare Veriperëndimore dhe Jugperëndimore reshjet lokalisht me intensitet mesatar në formën e shtrëngatave në orët e para të ditës.

Në Alpe e në zonat e thella Verilindore-Juglindore, parashikohen reshje bore në intensitet të dobët.

Era do të fryjë Juglindje-Veriperëndim 1-10 m/sek .

Valëzimi në detet Adriatik dhe Jon i forcës 2-3.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.024688959121704
array(1) { ["section"]=> string(78) "vazhdojne-reshjet-e-shiut-mesoni-parashikimin-e-motit-per-diten-e-sotme-192541" }