Vazhdon aksioni i paligjshmërisë, tre në pranga, një për ndërtim pa leje, dy për energjinë

Publikuar tek: aktualitet, më 10:36 02-04-2015 Vazhdon aksioni i paligjshmërisë, tre në pranga, një për ndërtim pa leje, dy për energjinë Foto ilustruese

Policia e Tiranës vazhdon aksionet për ndërtimet pa leje dhe rilidhjen e paligjshme të energjisë elektrike. Kështu, sipas informacionit të zyrës së shtypit të drejtorisë së Policisë së Tiranës, u arrestua ditën e djeshme në flagrancë shtetasi Miri Bunguri, 37 vjeç banues në Tiranë, sepse sipas policisë, është kapur duke ndërtuar pa leje. 

Po ashtu, pas informacioneve të marra nga terreni, ditën e djeshme policia bëri edhe arrestimin e dy shtetasve të tjerë Fatmir Përgjegji, 55 vjeç, banues në Tiranë, sepse në banesën e tij kishte rilidhur energjinë elektrike në mënyrë të paligjshme.

Prangat u hodhën për të njëjtin motiv edhe ndaj shtetasit Mersin Vrapi, 50 vjeç, pasi edhe ky i fundit, në banesën e tij në kryeqytet, kishte rilidhur energjinë po në mënyrë të paligjshme. Për të gjithë këta shtetas, materialet i kaluan prokurorisë së Tiranës. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Shfrytëzonte dy vajza për prostitucion, arrestohet në flagrancë Natasha Qollshi
Vodhi 22 mijë metra tokë te Plazhi i Vjetër dhe në Ujin e Ftohtë, pranga Vilson Lushajt »
Article Logic
Execution time: 0.013400077819824
array(1) { ["section"]=> string(92) "vazhdon-aksioni-i-paligjshmerise-tre-ne-pranga-nje-per-ndertim-pa-leje-dy-per-energjine-7615" }